Dažniausiai užduodami klausimai

Rekomenduoja darželio lankymą pradėti nuo pirmadienio. Taip užtikrinsime 5 nuoseklių dienų adaptaciją.

Pirmąja dieną vaikučio laukiame 1 val. darželyje.

Antrąją dieną kviečiame pabūti iki 2 valandų.

Trečiąją dieną atsižvelgiame į vaiką, jei pirmas dvi dienas jautėsi puikiai, siūlome darželyje likti iki pietų miego. Pabandyti, paragauti pietų.

Ketvirtąją dieną kviečiame pirmą kartą išbandyti  darželio lovelę. Ir tėvelių labai lauksime iškart po miego.

Penktąją dieną jau kviečiame po miegelio paraugi ir mūsų vakarienės.

Norime patiksinti, kad tai preliminari mūsų adaptacijos tvarka. Kadangi kiekvienas vaikas yra unikalus ir adaptacija individualiai pritaikome atsižvelgiant į vaiką ir jo tėvelius.

Mums svarbu, kad vaikas būtų laimingas, o tėveliai ramūs.

Darželis –  naujas etapas vaikučio ir visos šeimos gyvenime. Visų pirma labai rekomenduojame pasiruošti patiems tėveliams. Labai svarbu, kad tėveliai būtų ramūs, pasitikėtų pasirinkta ugdymo įstaiga bei ten dirbančiais savo srities profesionalais.

O tuomet jau kasdien vis daugiau apie darželį kalbėti su pačiu vaikučiu. Pasakokite apie darželį, apie kitus vaikus – draugus, apie darželio kiemą. 

Adaptacija palengvina ir tinkamas vaiko dienos ritmas, tad rekomenduojame pasidomėti darželio dienos ritmu ir panašios rutinos laikytis namuose.

Darželis yra vieta kur visko mokomės.  Jei dar nesėti ant puoduko, darželyje tikrai išmoks. Jei dar sunkiu valgyti savarankiškai, mūsų auklėtojos tikrai padės pavalgyti. Jei sunku užmigti pietų miegelio ir labai reikia nusiraminimui paglostyti galvytę – mūsų auklėtojos mielai tą padarys.

Darželyje visko išmokstame kur kas greičiau nei namuose, nes su draugais mokytis daug smagiau.

 

Ar galime pakoreguoti valgiaraštį kai vaikas turi alergijų.

Myma darželyje stengiamės atliepti kiekvienos šeimos poreikius, tad prisitaikysime ir prie jūsų vaikučio mitybos įpročių.  

Šaltuoju metu laiku į laukią keliaujame pirmoje dienos pusėje. Lauke būname apie valandą, tačiau visada atsižvelgiame į vaikučių norus. Jei pirmą kartą iškritęs sniegas ypatingai džiugina, visi vaikučiai yra su tinkama apranga, lauke pabūname ir ilgiau. 

Šiltuoju metų laiku į lauką įprastai keliaujame du kartus per dieną.  Tačiau kai labai norime visas dienos veiklas perkeliame į lauką ir užkandžiaujame lauke.

Mymą darželyje visų svarbiausia užtikrinti vaikų saugumą, tad keliaujame tik su vyresniais nei dviejų metų vaikučiais. Keliaujame tik tuomet kai galime užtikrinti saugias eismo sąlygas.